ARKUSZ RADYKALNEGO WYBACZANIA

DANE Z ARKUSZA NIE SĄ NIGDZIE PRZESYŁANE ANI ZAPISYWANE.
WYPEŁNIAJĄC ARKUSZ MOŻESZ CZUĆ SIĘ ZUPEŁNIE BEZPIECZNIE I ANONIMOWO.

Żeby pobrać arkusz w wersji pdf przejdź do strony DO POBRANIA


1. Przykra dla mnie sytuacja, tak, jak ją widzę w tej chwili, wygląda następująco:
2a. Konfrontacja z osobą/ grupą osób/organizacją itp, której wybaczamy.

denerwujesz mnie bo:

Tutaj, zwróć się bezpośrednio do osoby, której wybaczasz i powiedz jej wprost, jak bardzo Cię wkurza i złości swoim zachowaniem i co najbardziej Cię w niej denerwuje.


2b. Z powodu tego, co się stało (co się
dzieje nadal) CZUJĘ SIĘ:

W tym punkcie określ swoje PRAWDZIWE uczucia. Zwykle ciężko nam się przyznać, że odczuwamy gniew, nienawiść czy wściekłość. Wyrażenie swoich prawdziwych uczuć w arkuszu, jest całkowicie bezpieczne i jest pierwszym krokiem do uzdrowienia.


3. Znam swoje uczucia, akceptuję je z miłością i już ich nie osądzam.gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości

Ciężko nam zaakceptować fakt, że naszą integralną częścią są także takie uczucia jak gniew, złość, nienawiść, wściekłość, ponieważ uważamy, że „to nie w porządku”. Wychowywano nas w poczuciu, że odczuwanie takich uczuć jest niewłaściwe i źle o nas świadczy – co było całkowicie błędnym podejściem i spowodowało, że wypieramy się takich uczuć. W tym punkcie dajemy sobie prawo, do posiadania takich uczuć, ponieważ są one integralną częścią nas samych.

Uczucia, które odczuwamy są ważna wskazówką – jakiej części siebie się wyparliśmy i odebraliśmy jej prawo do bycia częścią nas -jaką część siebie uważamy za niegodną miłości.4.
Moje uczucia należą do mnie, nikt nie może sprawić, bym coś czuł. Moje uczucia odzwierciedlają, jak widzę tę sytuację.gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości


Nikt nie może nas zmusić, byśmy coś czuli, jeśli sami tego nie zechcemy. Uczucia, jakie pojawiają się w danej sytuacji pokazują, czy osądziliśmy daną sytuację jako korzystną dla nas, czy niekorzystną.5.
Choć nie wiem dlaczego i jak, widzę teraz, że to moja dusza stworzyła tę sytuację, bym się uczył i rozwijał.gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości


6. Dostrzegam wskazówki w swoim życiu, na przykład powtarzające się wzorce, które mówią, że miałem już wcześniej okazje do uzdrowienia, ale nie rozpoznałem ich. Przykład:
(Postaraj się sobie przypomnieć wszystkie podobne sytuacje, albo sytuacje, w których tak samo się czułaś/czułeś. Na przykład – jeśli byłeś w dzieciństwie odrzucany przez kolegów z podwórka, może być tak, że obecnie Twoje dziecko ma taki sam problem, a Ty cierpisz z tego powodu razem z nim, przeżywając ponownie tamte uczucia ze swojego dzieciństwa. Być może, za każdym razem przyciągasz sobie partnerów, którzy zachowują się w stosunku do Ciebie w taki sam sposób – na przykład zdradzają Cię, okłamują, albo są w stosunku do Ciebie nielojalni)

Zwróć uwagę na to, że dane wydarzenie spotyka Cię co określoną ilość czasu, albo na zmieżnosć imion osób, które w nich występują.


7. Jestem gotów przyjąć, że moja misja czyli „duchowy kontrakt”, zawierała takie przeżycia, nieważne dlaczego.gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości8. Moje złe samopoczucie było sygnałem, że nie dopuszczam miłości do siebie i do
, osądzam i oczekuję, że się zmieni i postrzegam go jako gorszego.
(Napisz, czego – jakiego rodzaju zachowań oczekiwałeś od tej osoby – co chciałeś/łaś, aby robiła zamiast Cię ranić. Najlepiej zacznij od zwrotu On/ona powinien był/powinna była…………)


9. Wiem już, że denerwuję się tylko wtedy, gdy ktoś poruszy we mnie kwestie, które wyparłem lub stłumiłem, a potem dokonałem ich projekcji na tę osobę.gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości


Tak mocno wypieramy się rzeczy, których nie lubimy w sobie, że w pewnym momencie zaczynamy wierzyć, że nie są one już częścią nas. Jednak to iluzja i wszystko to, czego nie akceptujemy w sobie zaczyna nas denerwować w innych ludziach. W ten sposób nasza podświadomość pomaga nam się zmierzyć z naszą ciemną stroną, po to, abyśmy mogli pokochać siebie, takimi, jakimi jesteśmy. Pokochać siebie w pełni.


10.

ukazuje, że muszę kochać i akceptować siebie samego.
(oznacza to, że X pokazuje Ci, cechy, których w sobie nie akceptujesz i w ten sposób „zmusza Cię” abyś obdarzył je miłością jako część Ciebie).gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości11.
odzwierciedla moje przekonania, wybaczając mu uzdrawiam siebie i zmieniam swoje przekonania a tym samym swoją rzeczywistość.gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości

Osoba której wybaczasz „gra tylko w Twoim przedstawieniu, według Twojego scenariusza” – czyli zachowuje się zgodnie z Twoim systemem przekonań – jeśli jej wybaczysz, uwolnisz się od tych przekonań, a wtedy Twoja rzeczywistość się zmieni


12. Rozumiem, że to co robi , nie jest ani dobre, ani złe. Przestaję osądzać.gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości


Z perspektywy duchowej dobro i zło nie istnieje i wszystko jest dokłanie takie, jakie ma byc i zgodne z Boskim planem.


13. Mimo, że mam potrzebę oskarżania i zawsze muszę mieć rację, jestem gotów , w tym co mnie spotkało dostrzec doskonałość.gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości

(Oznacza to, że mimo iż ludzka część mnie, uważa, że stało się coś złego i ma ochotę osądzać tę osobę, że robi/robiła coś złego, dla mojej duszy ta sytuacja była/jest doskonała dokładnie taką jaką jest.)


14. Choć nie wiem dlaczego i jak, ale
rozumiem teraz, że i ja otrzymaliśmy dokładnie to, co podświadomie wybraliśmy i wspólnie wykonaliśmy uzdrawiający „taniec”.gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości

W tym punkcie przyznajemy, że duchowe lekcje są zawsze przygotowane dla wszystkich stron biorących w nich udział i wzajemnie dajemy sobie szansę na uzdrowienie.


15. Dziękuję , za to, że zechciałeś stać się częścią mojego procesu uzdrowienia i czuję się zaszczycony, że wziąłem udział w twoim uzdrawianiu.gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości

Gdyby nie nieustająca gotowość innych ludzi, aby pokazywać nam nasze wyparte cechy, których w sobie nie akceptujemy, nie moglibyśmy się uzdrowić


16. Wpisz w ramkę uczucia wymienione w punkcie 2b

17.
, doceniam Twoją gotowość pokazania mi moich przekonań i dziękuję Ci za stworzenie mi okazji do zastosowania Radykalnego Wybaczania i do zaakceptowania siebie takiego, jakim jestem.gotowość

otwartość

sceptycyzm

brak gotowości


18. Wiem już, że to co przeżywałem (moja historia ofiary), dokładnie odzwierciedlało moje przekonania. Rozumiem, że mogę zmienić swoją rzeczywistość i swoje życie, dzięki dostrzeżeniu w tym, co mnie spotkało doskonałości i OTWORZENIU SIĘ NA MOŻLIWOŚĆ, że wszystko co nas spotyka, jest zgodne z boskim planem i jest doskonałe dokładnie takie, jakie jest.Możesz napisać tutaj, że już rozumiesz, jak to się stało, że wykreowałeś w swoim życiu taką sytuację i że kryła się w niej szansa na zmianę Twoich przekonań, które do tej pory były przyczyną Twojego bólu i na uwolnienie się od nich. Jeśli nie potrafisz tego dostrzec, to nie szkodzi.


19. Ja,

(wpisz swoje imię) wybaczam sobie całkowicie i akceptuję siebie jako istotę kochającą, szczodrą i twórczą. Uwalniam się od wszelkich związanych z przeszłością emocji oraz poczucia braku i ograniczenia. Wycofuję swoją energię z przeszłości i usuwam wszelkie bariery odgradzające mnie od miłości i obfitości, która jest moim udziałem w tej chwili. Tworzę swoje życie i znowu jestem sobą, bezwarunkowo kocham i wspieram siebie takiego, jakim jestem – potężnym i wspaniałym.


20. Poddaję się teraz Wyższej Sile, którą nazywam
( Siła Wyższą, Duchem, Wielką Duszą, Bogiem, Wyższym Ja, Źródłem Wszystkiego Co Istnieje, Boskością itp.) i ufam świadomości, że ta sytuacja będzie się rozwijać w doskonały sposób, zgodnie z boskimi zaleceniami i duchowym prawem. Rozumiem, że wszyscy jesteśmy jednością i czuję się całkowicie złączony ze Źródłem. Odnalazłem swą prawdziwą naturę, czyli MIŁOŚĆ i teraz oddaję ją .

Zamykam oczy, by lepiej poczuć, jak wypełnia ona moje życie i poczuć radość, która się wraz z nią pojawia.


21. Informacja dla .

Wypełniając ten arkusz, ja wybaczam Ci całkowicie, ponieważ zdaję sobie sprawę, że nie zrobiłeś nic złego i że wszystko jest zgodne z boskim planem. Uznaję Cię, akceptuję i kocham takiego, jaki jesteś.

Uwaga – Nie oznacza to, że darowujesz mu zachowanie, albo nie potrafisz wytyczyć granic – to zresztą sprawa świata ludzkiego.

 

Niech tak będzie. Data:

Podpis:

ARKUSZ WYPEŁNIONY? KLIKNIJ I PRZEJDŹ DALEJ


Top